Aktivity za mesiac august 2020

Opekanie

Trávenie času na záhrade sa nespája len s pracovným výkonom, ale aj s príjemným posedením. Špekáčiky, horčica, chlebík, kečup nesmú chýbať. A ešte niečo na pitie je dôležité. Lahodná vôňa opekaných dobrôt umocnili radostný pocit z popoludnia.

A szabadban töltött időt többféleképpen is ki lehet használni. A közösen megsütött kolbász mustárral, ketchuppal és finom kenyérrel nagyon ízletes volt.

Pobyt na čerstvom vzduchu / Egy kis levegőzés és torna

Slnečné počasie sa snažíme využiť čo najviac a preto trávime veľa času na slniečku a robíme rôzne aktivity. Tentoraz sme mali loptovú aktivitu, ktorú sme si všetci veľmi užili.

A meleg, napfényes időjárás lehetővé tette a mozgást a friss levegőn. Mindenki örömmel vett részt a labdázásban.

Bublanina/ Bublanyina

Leto prináša so sebou množstvo ovocia. Chuť na sladké majú nielen malí, ale aj veľkí.   Pod dohľadom inštruktoriek si pripravili klienti sladkú bublaninu.  Overený recept na pečenie  bublaniny sa oplatil dodržiavať. Koláč bol výborný, rozdelil sa pre každé oddelenie.  Všetci klienti v zariadení si na ňom pochutili.

 

A nyár érkezése rengeteg gyümölcsöt hozott magával, Lakóink kellemes perceket töltöttek el az édes sütemények elkészítésével, ami a többi lakónak is kellemes meglepetést okozott. A finom sütemény mindenkinek ízlett.

Pochutnali sme si na višniach/Meggyet ettünk

Teplé, hrejivé slnečné počasie využívame ako sa len dá a s našimi prijímateľmi trávime spoločné chvíle vonku na slniečku a prechádzkami v areáli. Za budovou sa nachádza veľký strom s čerstvými višňami, na ktorých si pochutnali aj naši prijímatelia.

A meleg, napos időjárást igyekszünk kihasználni és a lakóinkkal kellemes perceket töltünk a természetben. A kertben található meggyfa bőséges terméssel ajándékozott meg minket, amit mindnyájan magkóstoltunk.

Pracovná aktivita/Kinti munkálatok

V záhrade sa vždy nájde nejaká robota a tentoraz sme čistili jarky, pozametali chodníky od trávy a vyčistili okolie ruží, vytrhali sme buriny aby, ruže boli lepšie viditeľné.

A kertben mindig találni valami munkát, a lekaszált füvek összegereblyézése, a vizes árkok kitisztítása, a rózsaágyas gyomtalanítása- ezek a munkák a környezetünk szépítését

tették lehetővé. A rózsák is jobban illatoztak, szebbek voltak a tiszta környezetben.