Get Adobe Flash player


AKTIVITY ZA JANUÁR 2019


Žolík

jan10


 

Hokejbal

jan9


Filmové popoludnie

Jedno štvrtkové popoludnie sme sa zišli s našimi prijímateľmi vo vestibule, aby sme im spríjemnili popoludňajšie hodiny sledovaním starších filmov. Bol to film z roku 1956 s názvom „ Korhinta“, v čierno bielom prevedení. Všetkým sa  veľmi páčil a vestibul bol zaplnený. Filmové popoludnie sa organizuje každý týždeň vo štvrtok vo vestibule o 13:00 hod., a na nástenke v spoločenských priestoroch je vždy zverejnené,  aký film sa bude prehrávať.  Naši prijímatelia nám povedali mnoho filmov, ktoré  by si s radosťou pozreli a my sa o to aj  postaráme. V mesiaci marec sa majú na čo tešiť naši prijímatelia, nakoľko program bude pestrý, ako napríklad filmy: Fekete tulipán(1964), Liliomfi(1954), SzentPéteresernyoje (1958),  a veľa iných.

jan8


Valentín

Mesiac február je známy 14-tym dňom: „Sv. Valentín“ a preto sme pristúpili k príprave valentínskych  darčekov pre našich prijímateľov. Tohto roku sú to medovníkové srdiečka s venovaním.

jan7


Fašiangové obdobie

Po vianočnom období prišiel čas Fašiangov, na ktorý sme sa aj my s našimi prijímateľmi začali pripravovať. Tradíciou Fašiangov sú aj „fánky“, ktoré sme aj my v radostnej atmosfére spoločne pripravili. Chuť čerstvo vypražených fánkov  sme si vychutnali pri príjemnom posedení vo veselej spoločnosti našich prijímateliek.

jan6


Spomienkové posedenie

Pravidelne raz do týždňa si spravíme spolu s našimi prijímateľkami príjemné posedenie pri kávičke, čaji a spolu spomíname na „staré časy“ a rozprávame sa o všetkom. Vždy sa stretneme v spoločenskej miestnosti na 1.chodbe v pavilónovej časti, kde prevláda príjemná atmosféra, ktorú sme si zvykli spestriť spievaním a recitovaním.

jan5


 Bavlnková aktivita

Prostredníctvom bavlnenej aktivity sme sa s klientmi na tretej chodbe zamerali na oblasť empatie. Klienti mali možnosť vyjadriť svoje pocity voči ostatným a tiež vypočuť si názor o sebe. Táto činnosť pomáha prijímateľom zlepšiť komunikačné schopnosti – vedieť vyjadriť svoj názor, ale aj vedieť počúvať.

jan4


Človeče nehnevaj sa

Jedno krásne dopoludnie si naši prijímatelia hlavnej budovy – prízemie sadli za stôl zahrať si hru „človeče, nehnevaj sa“. Pri hre si zaspomínali na svoju mladosť, ako aj prácu počas ich aktívneho života. Hru si naši prijímatelia užívali a na ich tváričkách nechýbal úsmev a radosť.

jan3


Pracovná aktivita 2019

Pracovná aktivita – odpratávanie snehu: Zimné dni nám priniesli veľa snehu. O pravidelné čistenie chodníkov sa starali klienti z podporovaného bývania a tretej chodby. Zakaždým pracovali veľmi svedomite a s radosťou.

jan1


 

Koniec Vianoc v ZPB

Skončil sa čas vianočný, ktorý prešiel veľmi rýchlo. Po sviatkoch sme sa Opäť zišli s našimi prijímateľmi, aby sme vianočné výzdoby v zariadení odzdobili.

jan2